Bambusový nábytek

Bambusový nábytek se stává oblíbeným a inspirativním námětem pro designéry celého světa. Výrobci se předhánějí v představování nápaditých kusů bambusového nábytku. Samotné bambusové dřevo disponuje výjimečným vzhledem a skvělými kvalitativními vlastnostmi. Navíc je maximálně ekologickým materiálem. Zajímavou informací je, že výroba bambusového nábytku má v samotné Asii dlouhou historii. Počítá se na tisíce let. O kvalitě napovídá skutečnost, že pevné bambusové dřevo lze použít na stavbu konstrukcí a mostů. V Číně je bambus symbolem dlouhověkosti. Pro evropský kontinent je poměrně moderním typem nábytku, který je ukázkou vzrušující exotiky.
 


 
Nábytek vyrobený z bambusového dřeva je maximálně kvalitní. Kvalita pochází ze samotných vlastností bambusového dřeva. Bambusové dřevo předchází v tvrdosti všechny evropské dřeviny. Navzdory extrémní tvrdosti a pevnosti je dřevo lehké, pružné a drží tvar. Reakce dřeva na přílišnou suchost nebo vlhkost jsou zanedbatelné oproti ostatním dřevěným materiálem. Pokud se rozhodnete pro kuchyňské zařízení z bambusu, neprohloupíte. Reakce bambusu na případnou vodu na kuchyňském stole bude minimální oproti jiným dřevům. Nábytek z bambusu se vyznačuje dlouhou životností a flexibilitou. Disponuje vysokou stabilitou. Bambusové dřevo je exkluzivní a do evropských domácností přináší magický závan jiných kultur. Exotika nemusí být spojena jen s letní dovolenou. Prostřednictvím správného uspořádání bambusového dřeva a doplňků vytvoříte jedinečnou atmosféru exotiky v bytě či domě. Repertoár bambusového nábytku je nevyčerpatelný. Klasikou jsou bambusové stoly, židle, skříně, police a postele. Exotickou atmosféru domova doplní bambusové lampy, žaluzie, zrcadla, dekorativní misky a sošky. Bambus lze s klidem nazvat dřevem budoucnosti. S bambusovým nábytkem je to podobně.
 
Bambusový nábytek pochází z ekologického materiálu, který se rychle obnovuje a snadno zpracovává. Bambus je nejrychleji obnovitelným zdrojem na celém světě. Designéři se předhánějí v navrhování jednoduchých a exkluzivní zdobených druhů bambusového nábytku. Jednoduchost i složitější provedení nábytku podtrhují magické vyzařování unikátního bambusového dřeva.
 
Jak vybrat kvalitní bambusový nábytek? Zjistěte si výrobce a jeho postavení na trhu. Zajímejte se o reference. Nezamlouval se vám radikálně cenové rozdíly mezi jednotlivými výrobci? Zjistěte původ a metodu zpracování bambusového dřeva. Věnujte pozornost povrchové úpravě a rohovým spojem. Vrzání a skřípání je špatným signálem. V případě potřeby se poraďte s fundovaným odborníkem.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Magazín bydlení Nábytek

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce