Ideální povlečení ve velikosti 200×220

Jak vlastně vybrat vhodné povlečení na manželskou postel? Velikost 200 na 220 centimetrů znamená obrovskou peřinu, kterou se přikryjí oba partneři – teď už si jen vybrat vzor, barvu a v neposlední řadě i materiál, jenž je vůbec nejdůležitější položkou. Takže jaké možnosti máme k dispozici, jak se vlastně můžeme zařídit v ložnici?

Bambus, bavlna, ale třeba i mikrovlákna žhavé budoucnosti

Povlečení 200×220 je vhodné i pro děti, které tak získají obrovskou přikrývku a budou se cítit naprosto bezpečně. U dětských modelů na trhu samozřejmě nechybí ani potisk v podobě pohádkových postav, což dělá toto povlečení ještě mnohem lákavějším než kdy dříve. Které dítě by asi zaujal pravidelný vzor z proužků nebo čtverců? Odpověď je přímo nasnadě.
Bambus, krep nebo mikroplyš? A co luxusní satén? Všechny možnosti samozřejmě mají něco do sebe, pojďme si je trochu rozebrat do hloubky…

  • Bambus je přirozeně antibakteriální, antistatický, v horku ochladí, v zimě zahřeje. Navíc je to prvotřídní bio materiál, pokud chcete chránit přírodu, jste jednoznačně na správné adrese.
  • Krep je snadno dostupný, má jej snad každý obchod. Není náročný na údržbu, a to i proto, že se vůbec nemačká a nemusíte jej žehlit. Může jít o čistou bavlnu nebo polyester.
  • Mikroplyš také není nutné žehlit, velice rychle schne a samozřejmě i drží tělesné teplo tam, kde má ideálně být. Je proto vhodný nejen pro dlouhé zimní večery, kdy potěší na těle i duši.
  • Bavlněný satén se musí žehlit, ale jde o mimořádně kvalitní kousek, čemuž bohužel odpovídá i cenová hladina. Vydrží však celé roky, takže se nedá říct, že by se snad investice nevyplatila.

Povlečení si proto vybírejte nejen podle barvy, k dispozici jsou přeci desítky ba stovky odstínů, které můžete sladit se svým nábytkem, důležitější je tu použitý materiál – a to je také někdy věc vkusu a zvyku.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Interiér

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce