Máte v plánu po rekonstrukci vrátit zpět do bytu sedačku?

Rekonstrukce bytů ať už kompletní nebo částečná si žádá vždy dostatek finančních prostředků. V průběhu rekonstrukce se však velmi často stává, že prostředků je ve finále potřeba více, než bylo v původně v plánu a dochází tak k zásadnímu zásahu do rozpočtu a omezení financí, které měly být použity například na nákup nové sedací soupravy, koberečků nebo například matrací.

V tomto okamžiku nejčastěji dochází k tomu, že do nově zrekonstruovaného bytu jsou přechodně nebo napořád nastěhovány zpět původní sedačky, křesla, taburety, koberečky i matrace. Bez pochyby však je nutné kvalitní vyčištění těchto věcí, aby byl splněn aspoň nějaký efekt čistoty.

Za pomoci klasického domácího suchého čištění však zázraky nenaděláte. Je nutné využít čištění mokré a to ideální čištění hloubkové, tzv. extrakční, které je prováděno za pomoci profesionálního extraktoru na čištění. Jedná se v podstatě o vysavač, který je kromě turbíny vybaven také čerpadlem, které má na starosti nastřikování vody do tkaniny.
Dle profesionálů z firmy čištění koberců Praha není stroj vybaven příliš výkonným čerpadlem, ale pouze standardní vodním čerpadlem, které se stará o přijatelný tlak který nijak extremně nepromáčí vlákno koberce nebo čalounění. Pokud je čisticí směs z čištěného povrchu odsáta do několika sekund, zůstává povrch pouze mírně navlhlý.

Schnutí koberců sedaček vyčištěných za pomoci mokré metody trvá cca 6 hodin. Schnutí velmi ovlivňuje teplota v místnosti, vlhkost v místnosti, výška vlasu, větratelnost v místnosti a především stupeň namočení, který se odvíjí od stupně znečištění. Mokré čištění je vhodné pro potahoviny umělé, ale pro potahoviny přírodní (kromě vlny a bavlny) vhodné příliš není a to z důvodu poškození struktury vlasu.

Extraktory lze rovněž zapůjčit a to v každém větším městě ve specializovaných půjčovnách. Nejvíce půjčoven je samozřejmě v hlavním městě a pokud právě tam půjčovnu hledáte, doporučujeme půjčovnu strojů na čištění koberců Praha, která dle zjištěných informací nabízí nejkvalitnější servis a nejnovější stroje.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Interiér

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce