Plachty na bazén

plachty na bazén kvalitniplachty.cz

Pokud máte na své zahradě bazén, jistě víte, co všechno obnáší jeho údržba. Jistě si chcete tak jako každý užít vodní radovánky se svými blízkými a jestliže máte každý den vodu plnou nečistot, musíte bazén nejdříve dobře vyčistit. K tomu všemu se přidá například ještě naše přání mít tak trochu vodu o nějaký ten stupeň teplejší a vznikne otázka, co by jste pro to měli udělat.

Krycí plachty na bazén

Odpověď je jednoduchá, musíte si pořídit spolehlivé krytá na bazén a pak si můžete užít vody a sluníčka až do večera. Ovšem zde se nabízí několik možností, které mají svá specifika. Vhodnou alternativou je pevné zakrytování vodní hladiny v podobě obloukové pojezdové ochrany, která může být vyrobena z polykarbonátu, může to být ale také jiné pevné zakrytování v podobě lamel z pevného PVC, ale v poslední době se zvedla poptávka po krycích plachtách na bazén. Všechny tyto možnosti mají za úkol chránit vodu v bazénu, ohřát ji o nějaký ten stupen výš. Rozdíl je ovšem v ceně, způsobu manipulace a údržbě. Cena je poměrně vysoká u pevného zakrytování, kdežto u bazénové plachty je její velkou výhodou právě její pořizovací cena. Také údržba těchto plachet je velmi jednoduchá. V mnohých směrech bychom klidně mohli říci, že jsou i bezúdržbové. Pokud přece jenom máte pocit, že by bylo dobré plachtu vyčistit, postačí proud vody třeba ze zahradní hadice.

Co si můžeme k bazénovým plachtám ještě pořídit?

Určitě by jste se ale neobešli bez určitých komponentů, které jsou k upevnění plachty potřeba. Jsou to například kotvící kolíky, napínací gumy, odtoková sítka různých rozměrů, ale i speciální navijáky právě pro tyto účely. Navijáky mohou být nejen na ruční pohon, které jsou běžnější, ale i v tomto případě se můžeme setkat s navijáky na elektřinu. Jde o dražší, ale zato komfortnější variantu manipulace.

Jaké výhody mají ještě bazénové plachty

Taková ochranná bariéra v podobě plachty na bazén, výrazně snižuje tepelné ztráty vody v noci, čímž udržuje teplotu vody na komfortní úrovni. V horkém počasí, když je plachta napnuta, se voda ohřeje velmi rychle, protože se vytvoří zvláštní skleníkový efekt. Jsou to solární plachty, které svým složením nejen plní ochrannou funkci, ale které také díky slunečním paprskům vodu mohou ohřát. Ovšem nemůžeme očekávat termální lázně jako v Maďarsku. Voda se ohřeje jen o pár stupňů, ale i to je jistě příznivé zjištění.
Rovněž je třeba zmínit i fakt, že plachty v tomhle směru šetří naše finance a to vzhledem k tomu, že se vody pomaleji odpařuje, jestliže je bazén zakryt plachtou. Nemusíme tak často kupovat bazénovou chemii.

Co dělat v případě, že nemáte zrovna běžný tvar bazénu

neztrácet hlavu a rovnou se zeptat odborníků. Ti mají ve svém portfoliu služeb jistě i poradenské služby, kdy mohou poradit nejen s vhodným materiálem, doplňky, ale i s tím, jak si poradit s atypickým tvarem bazénu. Pro spolehlivou firmu to jistě nebude žádný problém.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Exteriér a zahrada

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce