Prodej bytu v osobním vlastnictví

Základním dokladem pro prokázání vlastnických vztahů je okolkování list vlastnictví – částečný, určený pro právní úkony, nesmí být starší než 3 měsíce. Při konkrétním bytyzlin.eu prodeji či pronájmu bytu vě Zlíně je nutná smlouva o převodu vlastnictví bytu, která obsahuje dohodnuté podmínky mezi prodávajícím a kupujícím, které upravuje občanský zákoník a zákon o vlastnictví bytů a nebytových prostor v platném znění. Vypracování smlouvy svěřte vždy odborníkovi, různé vzory smluv často neřeší problémy, které mohou v konkrétním případě vzniknout dostatečně podrobně. Vyhnete se tak zbytečným problémům.
 


 
Pak už jen stačí vypracovat krátký návrh na vklad do katastru nemovitostí, který také musí mít jisté náležitosti s kterými vás seznámí právník, nebo pracovník katastrálního úřadu.
 
Pokud hledáte byt na prodej v Pardubicích stačí, zadat do vyhledávače novostavby Pardubice a najdete nabídku nových bytů v Pardubicích.
 

  • Pokud se rozhodnete o zprostředkování prodeje (koupě) prostřednictvím realitní kanceláře, měla by tato celý právní servis zajistit za Vás.
  • Pokud podáte tyto všechny náležitosti na příslušné správě katastru, nestává se ještě novým vlastníkem bytu, ale vlastníkem se stáváte až po povolení návrhu na vklad do katastru nemovitostí a následně vydáním listu vlastnictví na vaše jméno.
  • Pokud se rozhodnete financovat koupi bytu prostřednictvím stavebního spoření nebo hypotečního úvěru, musíte si vybírat z nabídky právě byty v osobním vlastnictví, které jsou označeny v inzerci zkratkou OV, protože družstevní byty není možné touto formou nabýt.
 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Byt Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce