Stavební spoření

Stavební spoření má v Čechách poměrně dlouhou historii. Stavební spořitelny působí na trhu od roku 1992. Mnoho lidí si ještě pamatují na štědrý státní prémie a volnějším podmínky jejich získáním v 90-tých letech. Od tohoto obdobím se v stavebním spoření, spoustu zábavy událo a změnilo. No hle navzdory přísnějším podmínkách a nižší výška státní prémie má stále stavební spořením své výhody a patří do portfolia finančních produktů každého občana.

 


 
Kdo chce pravidelně spořit poměrně malé částky a neplánuje využití peníze skoro jako o šest let, nemůžu si vybrat lepší Způsob spořením, jako je stavební. Vklady se každoročně zhodnocují o předem stanovený úrok ao státní Příspěvek, Který je stanoven na třicet procent z ročně uspořené částky.
 

Fáze spořením a fáze úvěru

Základním principem stavebního spořením je naspořit si část finančních prostředků a druhou část si výhodnou pozici. Mnoho lidí využívá stavební spořením len na spořením, to možné je. Kdo by ho však chtěl využít len na úvěr, tak bude asi zklamáni, není to možné. Po splnění podmínek však spořitele má nárok na stavební úvěr bez dokládání příjmu a ručením nemovitosti.
 

Státní podpora

15% státní podpora z uspořené částky (max. 2 000 Kč ročně). Stavební spořením podporuje stát tzv. státní prémie. Ho výška se donednávna přepočítal podle vzorce v zákoně o stavebním spoření. Po změnách v legislativě se bude o výši státní prémie každoročně rozhodovat v zákoně o státním rozpočtu.
 

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Finance, peníze, půjčky Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce