Stěhováci a jejich skvělá práce

levné stěhování Praha

Sedět v křesle se svými blízkými, pít skvělý čaj a přemýšlet o tom, zda jsme udělali správný tah v případě, že jsme se právě přestěhovali do nového bytu, daleko od přátel a známých, je otázka pro všechny, kdo alespoň jednou zažil stěhování. Nakonec vždy všichni uznáme, že jsme udělali dobře a s úsměvem si připomínáme, co tomu všemu předcházelo.

Balení po večer se sklenkou vína

Stěhování není dnes nijak neobvyklé. Doba si vyžaduje změny a tak se tomu nevyhýbá ani přesun našeho bydliště. Stěhujeme se za rodinou, za prací i před skrytými problémy. Pokud již víme přesný termín, můžeme začít po večerech balit. Budeme mít tak trochu náskok a na konci celé akce nebudeme stresovat, že jsme nic nestihli. V tu dobu nám tedy společnost budou dělat papírové bedny, plastové boxy, lepící páska a fix na správný popis jednotlivých krabic. V živé paměti jistě všichni máme všem dobře známe banánové bedny, které jsou výhodné pro svou velikost a skladnost.

Namažeme si svaly

Stěhování svépomocí je jednou z možností, jak si v takovém případě poradit. je to běžný způsob přesunu na jiné působiště a v minulých letech snad také jediný. Je třeba si ale dát dvě a dvě dohromady, protože stěhování není zrovna jednoduché a bude nás to stát mnoho sil, nehledě na to, že je potřeba zařídit spoustu věcí, které ke tomu potřebujeme. Od odhlášení elektřiny, plynu až po shánění vhodného auta a několika spolehlivých kamarádů. Ovšem se správnou organizací se dá všechno dobře zvládnout. Co je výhodou v takovém případě, že nás to bude zřejmě stát pořádnou večeři.

Stěhovací firmy

Samozřejmě, že můžeme oslovit i stěhovací společnosti, které nabízejí své profesionální služby, mají zkušenosti a disponují dostatečně velkými vozy určenými právě pro stěhování. Důležitá je také prohlídka pracovníka firmy objektu, který chceme přestěhovat. Zdlouhavé vysvětlování po telefonu, jak velký byt máme a jak těžký máme nábytek k ničemu nevede. tento bod stěhování je prvním předpokladem pro úspěšné a přehledné stěhování.Pracovník firmy tak zjistí velikost bytu, patro, ve kterém se byt nachází a jiné podrobnosti podle kterých tak lze určit předpokládaný čas stěhování a může také ověřit, zda je potřeba některé kusy nábytku demontovat či nikoliv. Na základě těchto informací bude moci předem říci i přibližnou cenu.
Některé firmy nabízejí mimo jiné i pronájem obalového materiálu, jako jsou plastové boxy různých velikostí, které se hodí zejména pro balení křehkých věcí.

Stěhování na míru

I na tyto služby můžeme narazit. většinou nemáme na nic čas, nemáme čas na jídlo, nemáme čas na úklid, nemáme čas se ani přestěhovat. V takovém případě se nabízejí služby na míru a stěhování k nim patří. Zní to možná poněkud zvláštně, ale lidé si tyto služby pochvalují. Zadají firmě jen instrukce, předají klíče a večer si v klidu byt převezmou. V postatě to funguje na stejném principu jako stavba domu na klíč. S výběrem spolehlivé firmy nám pak pomohou reference nebo různá doporučení.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce