Úloha realitní kanceláře

Většina Čechů prodává a kupuje nemovitost maximálně párkrát za život. Přesto je mnoho z nich přesvědčeno, že to zvládne bez pomoci. Hlavně v menších městech se lidé snaží prodat, zda koupit nemovitost bez zprostředkovatele. Myslí si, že je zbytečné platit realitní kanceláři. Vždyť přece nejde o nic složitého.
 


 
Často až příliš pozdě přijdou na to, že se mýlili. Při obchodování s realitami totiž můžete také snadno narazit na podvodníky. Ti se soustřeďují právě na soukromé osoby, neznalé zákonitostí realitního trhu. A právě takovým problémům se vyhnete, když navštívíte realitní kancelář.
 
Pracovníci realitní kanceláře vám pomohou zorientovat se v problematice realit. Pokud chcete koupit nemovitost, najdou vám takové, které odpovídají vašim požadavkům. Prověří vám skutečného majitele nemovitosti, oběhem úřady a vypracují smlouvy. Rovněž vám dokáží pomoci s hypotečním úvěrem, či právní radou.
 
Pokud chcete nemovitost prodat, podají za vás inzeráty a vyselektují zájemců. K vám na obhlídku přivedou jen ty, co mají skutečně zájem. Ušetří vás tím množství zbytečných telefonátů a ztráty času. Rovněž za vás vyřídí potřebné dokumenty a navštíví úřady.
 
Seriózní realitní kancelář vám zkrátka ušetří spoustu času a starostí. Stačí když si najdete chvíli času a vyberete si jednu ve vašem okolí. Při výběru dbejte na to, aby byla zapsána v obchodním rejstříku. Také nepodceňujte ohlasy klientů. Poslechněte si zkušenosti těch spokojených, ale i nespokojených. Nemůžete sice brát všechno doslovně, ale určitě vám to pomůže. Pak si budete umět udělat lepší obraz.
 
Pokud svému výběru věnujete dostatečnou pozornost, ušetříte si tím mnoho problémů. Ne každá realitní kancelář nabízí služby stejné úrovně. Proto si dobře promyslete, jejíž svěříte do rukou osud vaší nemovitosti.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Magazín bydlení Realitní kanceláře

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce